1. pravidlo v praxi

5. října 2013 v 14:52 | N.N. |  Praxe
Stále nemáš dost, zvědavče?

Povím Ti, nejlepší trénink je praxe a čím dříve začneš, tím lépe pro Tebe. Naprostou většinu věcí, co můžeš využít, ses naučil už na základní škole, z knih a filmů, prvních pokusů a lásek, vztahů a od svého okolí. Co Ti budu povídat, to už budeš znát, jen Tě možná nenapadlo, že na tom záleží a je dobré to používat a všímat si toho. Tak se koukněme na první pravidlo - 1. udržuj si alespoň všeobecný přehled o veškerém dění.


Z předešlého článku si asi pamatuješ mé varování před politikou. Bože, to byly vždy boje. Inu, nemá smysl rozdělovat ženy podle jejich věku a politického postoje. Počítej s tím, že jak 18 letá holka, tak i 40 letá žena může mít nějaké politické přesvědčení nebo jí to naopak bude zcela jedno. Své přesvědčení nabrala buď od rodičů nebo okolí či ze své vlastní vůle. Takže první věc, když už na to přijde řeč, VŽDY napřed zjisti její názor!

Je zcela jedno, jaké přesvědčení máš ty! Věř mi, je mi to jedno, ale k tomu se dostaneme za chvíli. Nikdy nesmíš shodit její postoj a nesmíš ji ani přehnaně ponaučovat či přesvědčovat ke svému postoji! Také ale nesmíš ustoupit ze svého přesvědčení, nejsi přeci slaboch, to nemají rády, ale pokud to uznáš za vhodné a bude přesvědčivá, ustup. Zapamatuj si to!

Nemáš své vlastní politické přesvědčení? Nevadí, ale měj alespoň přehled a hlavně neříkej, že je Ti to lhostejné! Nauč se v takovém to případě frázi "Přikláním se ke straně, která by v dané situaci mohla být nejpřínosnější." Tím vyjádříš, že Ti to není lhostejné, ale také, že nemáš pevné stanovisko (levice či pravice). Bude ochotná diskutovat na úrovni. Bacha na blbky, co si myslí, že o tom něco ví a neví, jejich blbost je nebezpečná.

Co může nastat, když jako první vyjádříš svůj názor na politiku? Třeba "Jsem hrdý na to, že pojmenovali letiště po Havlovi." a reakce může být "Ano, já také, byl to velký muž činu." Pak jsi vyhrál jackpot! Ale kamaráde, věř tomu, že tě také může setřít tímto "Cože? Žertuješ? Může za to, jak prudce stoupla kriminalita, jeho amnestie byla největší kravina všech dob!" no a máš po milence.

Takže téma politika = tenký led a postupuj opatrně! Hodně se ptej, ale to neznamená, že budeš jen pokládat otázky. Nauč se pokládat nepřímé otázky - třeba "Nečasova politika měla i něco do sebe, ač měla pár chyb." Prakticky jsi nic neřekl, ale podnítil jsi tím diskusi, která bude pokračovat třeba takto "Ano, to měla, ale myslím si, že Topolánek byl lepší." Aha, máme jasno, je to fanynka ODS! Chápeš? Doufám, že ano.

Takže, to nejhorší máme za sebou a jdeme dál. Umět doma něco opravit by měl umět každý muž. Když přijde s problémem jako, že se právě nastěhovali do nového bytu, nic tady ve městě nezná a mají jí dovézt novou pračku a ona ani netuší, co s tím má dělat, protože partner je na služební cestě, tak neváhejte ani chvíli a jednejte! Pozor! Opravdu hodně záleží na tom, v jakém stádiu vztahu jste. Zda je to teprve začátek, pak moc netlačte na to, aby jste se dostal k ní domů! Většinou to odmítne - musíte respektovat její území. Ovšem, jsou i výjimky, ale buďme realisté a držme se většiny. Můžeš ji nabídnout, že se na to můžeš podívat a pomoci jí to zapojit a nastavit, vyzkoušet. Opět ti do toho ale budu kecat. Nejsi hodinový manžel ani sluha, takže ji uklidni, že ji pračku chlapci vynesou až do koupelny, odaretují, zapojí a zprovozní. Maximálně jí bude chybět kolínko pro zapojení odpadu, takže ji vezmi do nejbližšího obchodu, kup jí ho a máš klid a hlavně, čas na jiné věci, jako je třeba kávička nebo sex.

Aha, peníze, to tě teď tíží? Ale no tak. Omlouvám se, ale oblíbil jsem si výraz "lama", takže nebuď lama. I jen troškou do mlýna můžeš být dobrý Milenec pro ženu jakékoli vrstvy! Vždy buď gentleman a buď připraven za vás zaplatit, ať jste už kdekoli, takže počítej s hlavně s tím, co si můžeš dovolit, ale věř, že stačí málo k radosti. Naprostá většina žen se pak bude cítit divně a budou chtít zaplatit alespoň svou část nebo ti to nějak vynahradit - dárkem, sexem a tak různě. Takže tyto investice se Ti téměř vždy vyplatí. Uvědom si, že nebuduješ běžný partnerský vztah ani nechodíš na rande. Oba víte, co děláte a proč jste spolu, takže to není ztráta peněz ani času.

Často si vystačíš s pozváním do vlastního bytu, do pronajatého pokoje v hotelu, motelu, hausbótu, chatky a všeho možného, láhev vína či dobré whisky, na kávu a dortík, na nějakou akci, do kina a tak. Vše je otázkou jen pár stovek a kolikrát ani to ne. Zda umíš vařit, máš to o to lehčí, protože můžeš připravit piknik, pozvat ji na večeři k sobě a může na tebe koukat, jak vaříš (mají to většinou rády), třeba ti i pomůže s vařením nebo úklidem, tak ji nechej, může to být legrace spojená s mazlením a sexem či vtipným a hravým drážděním s nevinným koncem.

Co máš dělat, když o ničem moc nevíš? Máš ale přátelé, nebo ne? Každý kamarád něco dělá nebo někoho zná, a pokud bude nějaký problém, vždy ji můžeš říci, že víš o někom, kdo by jí s tím mohl pomoci (buď si ale zatraceně jistý, že to bude spolehlivý člověk, protože bude tvou vizitkou).

A co z toho plyne? Že komunikace je základem toho, aby jsi byl dobrý Milenec! Takže se to rychle nauč a hlavně dej jim prostor si povídat. I když tvrdí, že to nedělají, tak si rády stěžují. Můžeš jim dát radu, ale vždy je nechej domluvit. Více jim stačí, že je jen posloucháš a přikyvuješ, jako, že máš o ně zájem. Jen doporučení - měj ten zájem, překvapíš je tím a stoupneš v ceně. Pokud se ti nechce a jsi třeba unavený z práce či jiné milenky, tak si alespoň zapamatuj posledních pět slov a odpovídej jí otázkou, aby mohla pokračovat v monologu, pardon - dialogu.

Příklad je třeba "Moje kamarádka šukala na diskotéce s Michalem a přitom má doma Jirku, ale vůbec ji nenapadlo použít ochranu a teď s ním čeká dítě a chce to nechat na Jirkovi, že je to jeho." Vaše reakce může být buď oduševnělá "Aha, to je nemilé, co jsi ji na to řekla?" A nebo jen převedení dialogu na ní "A spí vůbec ještě s Jiřím?" A bude pokračovat dále, možná se i naštve, ale postupujte logicky. Ženy často reagují iracionálně, což popírá naši mužskou logiku a přímočarost, ale nesmí tě to rozhodit. Buď v klidu, udrž si logiku a argumentuj. Pamatuj si, že na vše existuje argument!

Myslím, že pro tento článek to již stačí a přeji Ti snadné sebezdokonalování se.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 heartsamess heartsamess | 18. října 2013 v 14:17 | Reagovat

Nesouhlasím s tím, že na všechno existuje argument. Jakmile se jedná o rozhovor s ženou, argumenty přestávají (i ty sebelepší a sebepravdivější) existovat...

2 Nomen Nescio Nomen Nescio | 19. října 2013 v 10:05 | Reagovat

[1]: To je jen vžitý omyl. Je to o kvalitě řečníka a jak dobře zvládá umění rétoriky a dialektiky. Nepopírám, že argumenty žen někdy popírají mužskou logiku, ale to neznamená, že nemůžete rozhovor ukončit ke spokojenosti obou stran. Aby jste mě pochopil, cílem dialogu není vyhrát, ale pochopit, jak uspokojit obě strany, byť i drobným ústupkem, který se Vám v budoucnu může zúročit.

3 Harley Quinn Harley Quinn | Web | 19. října 2013 v 19:15 | Reagovat

Co si tak pročítám, radíš dobře. Smutné je, že hodně kluků/mužů si tohle musí přečíst, v životě by na to sami nepřišli, protože... no každý máme svou hlavu a ostatně, jsou ženy, které ani takové chování nevyžadují ani nepoznají.

4 Nomen Nescio Nomen Nescio | 19. října 2013 v 20:51 | Reagovat

[3]: Děkuji, snažím se předat své poznatky a zkušenosti druhým v dobré víře, že snad zachrání nějaký vztah či človíčka od zbytečného zklamání.

Ano, hodně to závisí na člověku k jakým poznáním dospěje a co si z nich odnese. Stejně tak je pravda, že jsou ženy, které milence nikdy nevyhledají, ale minimálně každou ženu potěší i malý flirt u baru či v obchodě nebo gentlmanské gesto s úsměvem. I to je cíl tohoto blogu, ukázat ty věci kolem. Milenec není jen sexuální náhražka partnera, ale muž č.2. Děkuji Vám za Vaši reakci.

5 ANA ANA | Web | 22. října 2013 v 22:17 | Reagovat

Tohle se mi zdá být dobré (myslím celá tvá myšlenka "milenecké výuky"). Spousta lidí je přesvědčena, že mají patent na všechno, ale je spousta věcí, které by se měli normálně učit, jako se učí ve škole matematiku, dějepis, češtinu a další.
Stejně tak by se měli učit i etiku. (a s tím související další věci, ale to je jen má idea, možná nepraktická a určitě neproveditelná).
Tohle by se klidně mohlo zahrnout do oné etiky, protože v podstatě jde o soužití lidí.
Jinak, feminismus nefeminismus, když mi chlap dá přednost ve dveřích, nebo je i přidrží, abych prošla, je to milé gesto. Zdvořilost a gentlemanské chování oceňuji.

6 Nomen Nescio Nomen Nescio | 23. října 2013 v 8:30 | Reagovat

Rád bych měl patent na mileneckou výuku. Dá se říci, že je to velmi dynamická věda, kdy i ten nejlepší učitel je stále sám jen žákem. Tím nechci říci, že se považuji za učitele. Jak jsem již řekl jinde, jen se vypisuji ze svých letitých zkušeností.

Základy etiky i etikety se na školách tuším probírají v rámci nějakého předmětu, ač většinou okrajově. Bohužel, zatímco normy etikety můžete naučit každého, pak vštípit někomu do hlavy etiku je již předpokladem jeho psychické a charakterové způsobilosti, míry IQ i EQ a dalších. Vizi máte pěknou, ale v ČR není považováno za nutné připravovat děti pro tzv. vyšší společnost, je značně minoritní a vyšší střední střída si na to nijak zvlášť nepotrpí.

Ano, přidržet dveře, jít první ze schodů, jít druhý do schodů, první vcházet do místnosti, přidržet židli, pomocí z kabátku či pomoci s těžkým nákupem nebo kočárkem atd. atd. atd. ...není těžké se to naučit a používat, ale ani spousta žen si neuvědomuje, že taková pravidla etikety existují a vznikají pak komické situace :)

7 Karfigolka Karfigolka | E-mail | Web | 29. června 2015 v 9:41 | Reagovat

Já jsem se naučila i to, že je dobré koupit do bytu kvalitní nábytek http://www.seart.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.