2. pravidlo v praxi

19. října 2013 v 11:23 | N.N. |  Praxe
2. věnuj alespoň část své pozornosti tomu, co říká

Milenec je z jedné části prakticky takový sběratel informací o jednom či více objektů zájmu. Doporučuji pro začátek udržovat jeden milenecký vztah, pokud však ji zkušenosti máš, zvládneš i 3 až 5 najednou. Závisí to také na tom, kolik volného času na ně máš a že ženy dokáží být časově náročné, ale o tom si povíme v jiném článku.


Sbírej o své partnerce (vím, že tyto články čtou i ženy a některé texty jsou všeobecně platné, tak snad ženy prominou, že promlouvám hlavně k mužům) veškeré informace. Zapamatuj si velikost punčoch, boků, bříška i hrudi - nikdy nevíš, kdy ji budeš chtít překvapit luxusním prádlem či obyčejným, když jej má ráda nebo večerními šaty do divadla a na ples či tričkem na letní horké dny atd., zapamatuj si její oblíbené barvy. Nemusíš se ji na to ani ptát, už na třetí schůzce ti bude jasné, jaké to jsou. Všimni si, na jakou hudbu reaguje nebo o jaké mluví. Kup ji nějaké CD či DVD s koncertem pro začátek a pořiď si nějaké i domů, kdyby jsi ji k sobě pozval. Vezmi ji na nějaký příjemný kulturní večer ve stylu, co má ráda. Že jej nemáš rád ty? Tak to je smůla :-D Pochopitelně žertuji. Milenecký vztah je dlouhodobý, takže je zbytečné, aby ses vždy překonával při koncertu Jazzy aby jsi neusnul, když jej nemusíš, ale zkusit by jsi to měl! Od svých partnerek se můžeš mnohému novému přiučit a také získat nové obzory i kontakty. Čím více se toho od nich naučíš, tím více okouzlující budeš i pro ty ostatní! Takže, pokud nemůžete najít kompromis v kultuře (hudba, divadla, kina, knihy aj.), tak si najděte způsob kompenzace, buď jednou v jejím stylu a pak ve tvém, nebo třeba koncert v jejím stylu a pak tě za odměnu pozve na zmrzlinu, kterou Ti pravděpodobně převrhne na drahou košili nebo na kalhoty :-D

Ano, znamená to být stále ve střehu. Vztahy jsou založené na zákonu akce a reakce (bacha na akci 9 minut a reakci 9 měsíců :-D) Jak se chovat s partnerkou v nákupním prostředí? Každá žena, i když tvrdí, že ne, má ráda dárky. Malé či velké, je to jedno, vychováš si ji k tomu, aby měla ráda jakýkoli tvůj dar. Stejně tak jsou ženy, které nemají rády nakupování nebo spíše velkou koncentraci lidí, ale rády si něco koupí. Věnuj opravdu dobrou pozornost tomu, co si prohlíží a jak to komentuje. Když si zrovna nejsi jistý, na co se dívá nebo k čemu komentář patří, neboj se zeptat případně řekni "A nechceš si to zkusit?" Předpokládám, že to budou nejčastěji šperky, prádlo, oděvy a parfémy. Patrně povede krátkou debatu na téma času, že to není vhodné nebo že se stydí. Musíš ji uklidnit nějakým příjemným slovem anebo naopak pobavit. Jste mezi oděvy? Najdi to nejšílenější, co by sis mohl vzít, sundej oblečení ještě v uličce a obleč si to a udělej ji soukromou přehlídku. Je to praštěné? Ano, je, ale na určitý typ žen to zabírá. Jste u parfémů? Chytni ji za dlaň, jako bys ji chtěl na ni políbit, polib ji a řekni něco smyslného jako "Chtěl bych Tvé půvaby vidět oděné jen do parfému." a chytni tester (bývají vybalené, jen pro tvou informaci) a jemně jí ho nanes na zápěstí. Pokud nemáš s parfémy zkušenosti, pak si pamatuj, že jeden parfém na deseti ženách bude vonět desetkrát jinak! Parfém nechej chvíli vyvanout a pak si k ní přičichni, jako by byla ta jediná na světě a pokud to bude ta správná vůně, tak řekni ani - to je on. Pak odveď pozornost jinam, třeba k jídlu a odveď ji z obchodu. Proč? Předejdeš scéně na téma nákup, a kdo bude platit. Pak to bude mít jen dva scénáře - vrátí se do obchodu časem sama a koupí si jej, protože pro tebe chce být jedinečná anebo budeš rychlejší a koupíš ji ho jako dárek a dáš jí ho třeba, až bude stát před tebou nahá.

Nevíš přesně, kde máš se svou partnerkou pohybovat? Na první dvě schůzky je to risk, ale aby jsi ukázal, že nejsi nerozhodný, vyber jedno místo, dostatečně intimní, ale zároveň reprezentativní typu tvé partnerky. Pokud sis našel milenku co má ráda pivo, vzal bych ji do pěkné pivnice. Pokud má ráda víno, pak do vinného sklípku a zda je hlavně na jídlo, pak do vybrané restaurace, i když kouzla můžeš dělat i s balenou pizzou, balíčkem karet a lavičkou v parku :-) Ženy jsou stejně jako muži ve svém nitru stále dívkami. I dámu s vyšší společnosti můžeš pozvat na obyčejné espreso v kelímku a procházku v parku, kde si sednete a houpačky. Proč? Ano, je to pod její společenskou úroveň, ale je to něco originálního, co nemá nebo od dětství nezažila. Na druhou schůzku můžeš nechat vybrat ji. Pokud je dominantní, bude to zřejmě naopak, ale i dominantní ženy se nechají ovládat a svádět.

Ve společnosti sleduj, jak si všímá lidí a jak je komentuje. K mužům asi občas řekne, to je fešák a ta košile, také by Ti slušela. Nebo ten má ale zadek v těch džínách. Dobře si to zapamatuj, může se Ti to hodit aby jsi byl pro ni atraktivnější. Případně bude komentovat cizí rozhovory a z nich můžeš vyčíst fragmenty její povahy, názory a jiné.

Připrav se i na to, že poznáš úděl své role a to, že ty jsi milenec a doma má manžela/partnera. Nežárli, nechceš-li o ni přijít a jak bylo řečeno v teorii - NIKDY neshazuj jejího manžela či partnera! Může ti říkat, že tě miluje, ale ve chvíli kdy napadneš slovně či fyzicky jejího manžela i kdyby to byl sebevětší blbec, tak tím napadáš i její soukromí a její volbu. Ano, ona na něj může nadávat byť i hrubě, ale ty ne. Můžeš ji v tom podpořit nebo to zlehčit a převést na humor nebo ji chlácholit. Ve chvíli, kdy se postavíš proti němu, můžeš o ni přijít. Jistě, že to nebude ve 100% případů, ale v 80% určitě. Ač jako milenec budeš mít velká privilegia, vždy budeš až ten druhý, tak s tou rolí nauč žít nebo nedělej milence - zničí tě to. Buď připraven na to, že o něm můžeš slýchat denně, osobně, telefonicky, nářky, stesky, nadávky, jak jej miluje a podobně. Dokaž ji, že máš pro to pochopení a že si ji vážíš. Pravděpodobně to z této pozice uhraješ i na pěkný sex.

Tolik asi zatím ke druhému pravidlu zvědavče.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kavalír Kavalír | 19. října 2013 v 14:33 | Reagovat

Letmo jsem to tu prolezl a položím pisateli otázku.
Proč by se měl sakra chlap spokojit jen s rolí milence? ;-)

2 Nomen Nescio Nomen Nescio | 19. října 2013 v 14:46 | Reagovat

[1]: A proč nevynechat ono "JEN"? I manžel by měl být své ženě nejen partnerem a přítelem, ale i milencem ;)

A proč by se měl muž spokojit s rolí milence? Protože jsou tací muži a takové ženy. Je to otázkou volby a preferencí v osobním životě.

Chápu, že zmiňujete muže, těm je tento blog určen především, ale i ženy si často volí roli milenky.

Je to totéž, jako by jste se popeláře zeptal, proč je popelář a podobně.

Zda-li míříte k tomu, že i milenec se může stát manželem a nahradit toho původního. Ano může, ale je to dlouhá cesta v výsledkem 30:70, kdy 70% žen zůstane se svým manželem.

Můžeme rozebírat i různá psychologická hlediska, předpoklady, sociální a etnická hlediska aj.

3 Kavalír Kavalír | 19. října 2013 v 15:23 | Reagovat

[2]: Neprocházel jsem ty články tak pěčlivě, tak jsem nezaznamenal, že se tu píše i o manžeském, popřípadě partnerském životě bez nevěry, kde je oboustranná milenecká role ještě důležitější než jen při bokovce.

Jinak ženy mají rádi sex stejně tak jako muži, některé možná ještě víc. ;-) Tak z této pozice bych si dovolil tvrdit, že není potřeba zase tak nic moc uhrávat... ;-)

A pokud bych měl slýchat denně, osobně, telefonicky, nářky, stesky, nadávky, jak jej miluje a podobně, tak bych se ně něco takového pěkně vyprdl. ;-)

Je to volba preferencí, ale co jim tato volba přesně všechno přináší, krom teda sexu?

4 Kavalír Kavalír | 19. října 2013 v 16:06 | Reagovat

A ještě jedna otázka. ;-) Bez urážky je pisatel blogu ve skutečnosti muž a nebo žena? Profil jsem četl. :-)

5 Nomen Nescio Nomen Nescio | 19. října 2013 v 21:05 | Reagovat

[3]: K části manželské/partnerské role jako milence se teprve články dopracují. Je to jeden z cílů blogu stejně jako "výchova" v gentlemana.

Pravdu máte, že ženy mají rády sex stejně jako muži. Na pohlaví nijak nezáleží. Jistě, že jsou ženy, které se s vámi vyspí za panáka nebo kytku případně jen za rozhovor. Většinou jsou to však vztahy na jednu noc a nebo krátkodobé.

Na tomto blogu rozebírám roli milence jako plnohodnotného 2. muže ve vztahu, protože to ve skutečném mileneckém vztahu je. Na druhou stranu, veškeré rady se dají zužitkovat i v těch méně náročných vztazích, kdy jen vezmete kytku, polichotíte a jdete do postele, protože jí partner kytku ani lichotku už půl roku nedal a neřekl.

Ano, je to volba preferencí a co milenci přináší takový vztah? Jisté výhody a to časová flexibilita a svůj byt volně k dispozici pro všechny milenky. Nepřekáží Vám tam žena. Naprostou většinou finančního zázemí řeší jejich partner a manžel a Vy se o téměř nic nemusíte starat. Prakticky vždy přijdete k hotovému. Máte jistotu, že máte vždy někoho na společenskou akci, na kávu, na film, kino, divadlo, na sex a z toho i plynoucí nové kontakty a styky, které se Vám mohou někdy hodit.

Milenec není manžel, ale může jej ve všech rolích zastat. Je to otázkou hloubky daného mileneckého vztahu. Rozhodně doporučuji si na začátku ujasnit své role a netahat do toho city více, než je nutné.

Mohl bych k Vašim otázkám napsat další články, protože odpověď není jednoznačná a je velmi obšírná, ale snad jsem ukojil Vaší zvídavost.

[4]: Ano, jsem zcela jistě muž, už od narození, právě jsem se díval ;)

6 Kavalír Kavalír | 20. října 2013 v 8:07 | Reagovat

[5]:Omlouvám se za tak pozdní odpověď, ale nepředpokládal jsem, že ještě odepíšete o deváté hodině sobotního večera... ;-)
Obávám se, že na tomto blogu je převaha něžného pohlaví tak nevím kolik gentemanů zde vychováte. Ale! Možná tu operujete hlavě kvůli těm ženám. Prostor na první stránce blogu již máte a až se rozkřikne vaše umění; tak třeba i zde rozšíříte okruh svých favoritek. :-P
Za kytku a nebo panáka? Tak to by bylo přeci jen trochu moc jednoduché? Na to bychom nepřistopili a nebo snad ano?
Muž je povahou dobyvatel a žena si přeje být dobývána. Není proto žádný důvod k tomu si tuto důležitou kratochvíli nedopřát.
Mít třeba těch zmiňovaných pět milenek, to by nebyl život, to by byly dostihy. :-D Já už jsem v období, kdy od žen čekám víc než jen sex. ;-)
S vdanou na společenské akce? Myslíte to vážně? V naší malé zemičce... I když třeba to má s manželem upraveno v předmanželské smlouvě...
Lidi kteří se snaží přijít k hotovému si držím od těla co možná nejdál...
Opomenul jste jednu důležitou věc. Ženy se mnohdy při nezávazném mileneckém vztahu víc při milování rozjedou než by to udělali doma s manželem nebo partnerem. To si myslím, že je škoda a hlavně z důvodu špatné komunikace. Před cizím se odváže a doma ne? To je smutné... :-(  
Pro mě další článek nemusíte, já se dnes odporoučím. Mohu si dovolit ten luxus nebýt on-line každou chvilku a pravidelně toho plnými doušky využívám. :-)

Tak ať se vám blogování daří!

P.S.
Ne nadarmo se říká, že tichá voda břehy mele. :-D

7 Monnie Monnie | Web | 20. října 2013 v 18:43 | Reagovat

Zajímavý blog, pro někoho poučný :D :D

8 Nomen Nescio Nomen Nescio | 20. října 2013 v 18:51 | Reagovat

[7]: Děkuji. Těší mě, že Vám přijde zajímavý.

9 Nomen Nescio Nomen Nescio | 20. října 2013 v 21:23 | Reagovat

[6]: Mám čas převážně v pozdních hodinách díky pracovní a osobní vytíženosti. Takový můj čas odpočinku.

Nemohu říci, že by se články na tomto blogu daly považovat za umění. Je to spíše můj osobní deníček kde se vypisuji ze svých zkušeností. Pravdou je, že tyto texty jsou vhodné i pro ženy. Mají šanci nahlédnout do toho, jak přemýšlí muž a to bez obalu zalíbení, jak je tomu v mnoha časopisech.

Za kytku či panáka, byl pouze ilustrativní příklad vzhledem ke zmínce o preferencích. Ne každý muž je dobyvatel a nebo si to vykládá i jinak. Pro některé muže i pozvání na panáka je vrcholem do dobývání ženy. Tito muži se zde mohou něco přiučit nebo se alespoň vysmát. Nicméně, pokud máte chuť na rychlý a jednorázový sex, je to možnost. Ovšem, není to možnost o jaké bych se zde bavil.

Ano, mít již 5 milenek se dá srovnat s manželstvím. Vyžaduje to jistý intelekt a schopnost si dobře plánovat čas a zároveň žádnou z milenek o nic neokrádat. Taktéž si musíte udržet nějaký čas na sebe a přátelé. Výhodou je, když si najdete všechny milenky zadané, pak jsou jejich časové dispozice menší a tedy i menší časové nároky na Vás.

Ano, v naší zemi je možné brát ženy na společenské akce. Je logické, že ne v místě jejího bydliště a blízkého okolí. Ale možné to je. Na náhodná setkání se pak dá s trochou důvtipu příjemně reagovat. Znám osobně mnoho partnerů a manželů milenek a v drtivé většině případů jsem je poznal až po nějaké době. Není problém s nimi zajít na skleničku. Nesmíte však zmatkovat a musíte si hlídat svá slova i detaily, jako parfém jeho ženy na Vaší košili.

Ano, tento odstavec je velmi důležitý a je dobře, že jste to zmínil! Ženy se opravdu před milencem po sexuální stránce odváží mnohem více než s vlastním partnerem či manželem. Zde je několik stanovisek. Jednak s milencem, pokud něco nevyjde z jejich tužeb, může jej snadno vyměnit. Pokud by však požádala o něco zvláštního manžela a on by ji odmítl, musela by s takovým mužem sdílet lože ještě dlouhá léta a styděla by se před ním. Další věcí je, že skutečně vázne ve vztahu komunikace a to jsem zmínil i ve svém článku. Komunikace a hlavně ochota obou partnerů komunikovat je základem kvalitního vztahu. Pochopitelně, nejen komunikace :-D Další věcí je, že milenec je často ochoten dělat věci, jaké si žena přeje a právě proto jej vyhledává, aby si naplnila tužby o kterých si myslí, že doma nemůže. Jiné stanovisko jsou komplexy a s tím se setkávám nejčastěji. Do ruk se mi často dostaly ženy s komplexy ze svých bývalých i současných vztahů. Třeba, že manžel jim urazil tvar ňader, pevnost zadečku a podobně. Ženy si tyto věci od svých protějšků celkem osobně berou. Pak ztrácí ochotu a mají dokonce strach se doma svléknout, mít sex při světle a podobně. V tomto případě máte jako milenec dost práce, pokud o to stojíte. Je pravděpodobné, že s těmito komplexy přijde i k vám, ale pokud si vypracujete její důvěru, budou opadávat.

V mnoha případech funguje milenec jako lékař na vztah. Je spousta vztahů, které se díky mé účasti opět uzdravily a fungovaly dále a mnohem lépe. Naopak jsou vztahy, kdy si oba uvědomily, že spolu být nemohou a našli si nové protějšky a jsou šťastnější s nimi.

Role milence není tak prostá, jak se zdá. Děkuji Vám za naši diskusi, byla velmi plodná! S úctou N.N.

10 Kavalír Kavalír | 21. října 2013 v 19:23 | Reagovat

[9]:Reaguji už jen pro pořádek a ještě dodávám, že nemám potřebu zasahovat do toho, jak si ostatní lidi život zařídí.
Vztah začíná obvykle jako milenecký a až pak je a nebo nemusí být manžeslství.
A tato doba by měla být využita i k ujasnění preferencí, tužeb a vzhledu. Pak se můžete vyvarovat urážení nebo nevěře.

Dělat všechno jen podle přání jednoho partnera a nebrat ohled na druhého? To by to milování bylo jen plné přetvářky a nestálo by ani za zlámanou grešli!

Víte, partnerský život není naštěstí jen o sexu a pokud se mají dva lidi rádi a rozumí si spolu, tak vyřeší i nejeden na první pohled neřešitelný problém bez externích spolupracovníků!  ;-)

Závěrem s dovolením jedna poznámka, kterou samozřejmě nemyslím na vás. :-)

Už raději mlčím, jsou tu blogeři, kteří si myslí, že mě vyprovokují diskusí třeba o náboženství, pěstování brambor a tak podobně, ke čpění ohně na všechny strany. :-D Přitom mě žádný z nich doopravdy nezná.
Já se jim už vyhýbám, protože nemám zapotřebí komunikovat s někým jehož prioritou je vytáčet mě. I když to vytočení je jenom v jejich hlavách. ;-)

Jen se tak stalo, ozvalo se za balvany po pravé straně silnice zakletí.
"Ten starý dědek nás viděl!" ozval se tvrdý hlas.
"Inu, hoši, stojíte proti slunci a váš stín jde až do půl silnice!" volal Farguson.

(Otakar Batlička, Kavalíři odvahy)

Pokračování někdy příště...

11 the Right Man the Right Man | 21. října 2013 v 22:44 | Reagovat

[10]: Vítejte Kavalíre,
dnes učiním malou změnu a začnu od konce vašeho vzkazu. Nemlčte, neboť si myslím, že naše diskuse je mnohem více pro čtenáře přínosnější, než jakýkoli zdejší článek. Jsem Vám za to vděčný.

Máte v mnohém pravdu a já s Vámi souhlasím. Ale popisujete takřka dokonalý stav, jaký v mnoha manželstvích a partnerstvích nenajdete. Štěstí, že tomu tak není ve všech.

Do manželství by měli hlavně lidé vstupovat již připraveni k tomu, být manželé. Kolikrát jsem bohužel viděl, že se Ti partneři v tom manželství změní k nepoznání. Přichází nuda, lhostejnost, hádky, upadá komunikace, lezou ven kostlivci ze skříní, problémy se odkládají, neřeší, vyhýbání, stres, lži.

Tam kde není snaha ze strany obou partnerů a má-li to táhnout dlouhodobě jen jeden, je velká šance pro takovou krizi, kdy to manželství ani partnerství nevydrží a to je dosti časté nejen v naší zemi.

Přitom, jak říkáte, stačí komunikace, upřímnost bez přetvářek a hlavně ochota a snaha něco dělat. Pak se dají doslova i hory přenášet, jak se říká.

Vztahy jistě nejsou jen o sexu, ale většinou vztahy, kde sex nefunguje, už nefunguje ani vztah ve své podstatě. Dá se říci, že je to jen zvyk, přežívání.

Vztahy zajisté začínají různě a to i jako milenecké a připomněl jste mi jeden hezký příběh.
Dva kluci se vsadili, že nebude mít jeden z nich odvahu jít za tou neznámou holkou a požádat ji o ruku. Viděl ji poprvé v životě. Plácl si s kamarádem a šel, požádal ji o ruku a ona byla tak překvapena, že řekla ano. O týden později měli svatbu a dnes mají 6 dětí a jsou spolu již 20 let a šťastní. Velmi hodní lidé to jsou.

Zachovat si sám sebe je důležité. Dělat vše jen podle přání druhého mění naší osobnost, potlačuje ji a vede k neštěstí. Ovšem, jsou i také povahy, které toto doslova vyhledávají. Člověk od člověka se liší.

Děkuji za Váš vzkaz a mějte se!

12 ellie. ellie. | Web | 23. října 2013 v 15:17 | Reagovat

rozhodně zajímavý nápad na blog.
nejsem proti tomu.. to ne, ale..
..věrnost? existuje to ještě pořád?
naivně si totiž myslím, že ano.

13 Nomen Nescio Nomen Nescio | 23. října 2013 v 18:52 | Reagovat

[12]: Věrnost? Ale jistě, že existuje. Milenec je věrný všem svým ženám :D Jen žertuji. Ve chvíli kdy se setkají dva, tři či více, kteří se k sobě skutečně hodí a jsou ochotní spolu soužít a na tom vztahu aktivně pracovat, pak jsou ochotní být i věrní. Případně je věrnost podmíněna různými příčinami - pocit povinnosti, pocit dluhu, útisk, stockholmský syndrom atd. Znám i vztahy, kde spolu soužije více než jen 2 lidé a v rámci sebe jsou si věrní. Takže ano, věrnost existuje.

14 Slovanka Slovanka | Web | 23. října 2013 v 22:25 | Reagovat

Bomba! Sem se jistě budu vracet, ačkoliv jsem dívka. Osobitý styl psaní a sváděcí techniky dohromady - lahoda pro oči čtenáře. I když se vším nemusím souhlasit, samozřejmě. Ale tak už to bývá :) Na druhou stranu, můj nejlepší kamarád sice nemá milenecké sklony, ale peprné názory podobné těmto ano...:)

15 Ainree Ainree | Web | 24. října 2013 v 17:52 | Reagovat

Já pořád nevím, co si mám o autorovi myslet.
Nicméně věta: " Ženy jsou stejně jako muži ve svém nitru stále dívkami.", mě fakt pobavila :-)

16 Kavalír Kavalír | 28. prosince 2013 v 16:07 | Reagovat

[11]:Ještě dnes přidám jeden vzkaz.
Po emailové přestřelce v posledních dnech, to už opravdu ztratilo úroveň.
Doufám, že budete respektovat můj nezájem a nebudou pokračovat další "kola v ringu".
Žádné návštěvy u mě doma a žádné návštěvy a ani komentáře na mém novém blogu.

S úctou která ještě zbývá...

Kavalír

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.